Aikataulu

 

 

AIKATAULU

 

14-15V SM-KISAT 10-12.8 2018 Päivitetty 7.8. klo:13:00

 

PERJANTAI 10.8                 Osanoton varm.            CALL IN                CALL OUT
13:00 P 15 moukari                11:30                            12:00                       12:15

13:00 T 14 seiväs                   11:30                            11:45                       12:00

14:00 T15 3000m kävely       12:30                            13:30                       13:40

14:25 Ensimmäisen päivän avaus

14:40 P14/15 3000m kävely   13:10                           14:10                       14:20

15:10 T14 3000m kävely        13:40                           14:40                       14:50

15:10 P 14 moukari                 13:40                           14:10                       14:25

16:30 T 14 1500m esteet        15:00                            16:00                       16:10

16:50 P 15 1500m esteet        15:20                            16:20                       16:30

17:00 T 14 keihäs                   15:30                            16:05                       16:20

17:10 P 14 1500m esteet        15:40                             16:40                      16:50

17:10 T 15 seiväs                   15:40                             15:30                       15:45

17:30 T 15 1500m esteet       16:00                             17:00                        17:10

18:30 T 14 300m aj lk           17:00                             18:00                        18:10

18:50 T 15 300m aj lk           17:20                             18:20                        18:30

19:00 T 15 keihäs                  17:30                             18:05                        18:20

19:10 P 14 300m aj lk            17:40                            18:40                        18:50

19:30 P 15 300m aj lk           18:00                             19:00                        19:10

 

LAUANTAI 11.8                  Osanoton varm.           CALL IN                  CALL OUT
9:30 P 14 pituus                    8:00                              8:30                           8:45

9:30 T 14 80m aj ae              8:00                              9:00                           9:10

9:30 T 14 moukari                8:00                              8:25                           8:40

9:45 T 15 80m aj ae              8:15                              9:15                           9:25

9:55 T 14 pituus ryhmä 2      8:25                              9:05                          9:20

10:00 P 14 kuula                   8:30                              9:00                           9:15

10:15 P 15 100m aj ae          8:45                              9:45                           9:55

10:15 P 15 korkeus               8:45                              9:20                           9:35

10:25 P 14 100m aj ae          8:55                              9:55                          10:05

11:00 T 15 100m ae             9:30                              10:30                         10:40

11:20 P 14 100m ae              9:50                             10:50                         11:00

11:30 P 15 kuula                  10:00                            10:45                         11:00

11:30 T14 pituus ryhmä 1    8:25                            10:40                          10:55

11:35 P 15 100m ae             10:05                            11:05                          11:15

12:00 T 14 100m ae             10:30                            11:30                          11:40

12:50 T 15 moukari             11:20                            11:25                          11:40
12:50 T15 100m ve                                                  12:20                          12:30

12:55 P 15 pituus                 11:25                           11:45                           12:00

13:00 Toisen kilpailupävän avaus
13:30 T14 kuula                  12:00                            12:25                          12:40

13:40 P 15 100m aj lk                                              13:10                          13:20

13:50 P 14 100m aj lk                                              13:20                          13:30

14:00 P14 korkeus               12:30                            13:05                          13:20

14:10 T 15 80m aj lk                                                13:40                          13:50

14:20 T 14 80m aj lk                                                13:50                          14:00

14:40 P 15 100m lk                                                  14:10                          14:20

14:50 P 14 100m lk                                                  14:20                          14:30

15:00 T 15 100m lk                                                  14:30                          14:40

15:10 T 14 100m lk                                                  14:40                          14:50

15:30 T 15 pituus ryhmä 2  14:00                            14:40                          14:55

15:55 P 15 keihäs                 14:25                           15:05                          15:20

16:25 P 15 800m                  14:55                           15:55                          16:05

16:55 P 14 800m                  15:25                           16:25                          16:35

17:00 T 15 pituus ryhmä 1   14:00                           16:10                          16:25

17:25 P 14 keihäs                 15:55                           16:25                          16:40

17:25 T 15 kuula                  15:55                           16:20                          16:35

17:25 T 15 800m                  15:55                           16:55                          17:05

17:50 T 14 800m                  16:20                           17:20                          17:30

 

SUNNUNTAI 12.8             Osanoton varm.              CALL IN                  CALL OUT  
9:00 T 14 kiekko                    7:30                              7:45                           8:00

9:30 T 15 3-loikka ryhmä 2   8:00                              8:35                           8:50

10:00 P 15 seiväs                   8:30                              8:50                           9:05

10:00 T 14 korkeus                8:30                              8:55                           9:10
(2 paikkaa)
10:35 P 15 300m ae               9:05                              10:05                         10:15

11:00 P 14 300m ae               9:30                              10:30                         10:40

11:00 T 15 3-loikka ryhmä 1  8:00                             10:10                         10:25

11:25 T 15 300m ae               9:55                              10:55                         11:05

11:30 P 14 kiekko                 10:00                             10:35                         10:50

11:40 P 14 3-loikka               10:10                             10:40                         10:55

11:50 T 14 300m ae               10:20                             11:20                         11:30

12:00 Kolmannen päivän avaus

13:00 P 15 2000m                 11:30                             12:30                          12:40

13:30 T 14 3-loikka ryhmä 2 12:00                             12:40                          12:55

13:30 P 15 kiekko                  12:00                             12:35                          12:50

13:35 P 14 2000m                  12:05                             13:05                          13:15

13:45 P 14 seiväs                   12:15                             12:30                          12:45

14:15 T 15 2000m                  12:45                            13:45                           13:55

14:15 T 15 korkeus                12:45                            13:10                           13:25

14:50 P 15 3-loikka                13:20                            13:35                           13:50

14:55 T 14 2000m                 13:25                             14:25                           14:35

15:10 T 14 3-loikka ryhmä 1 12:00                            14:20                            14:35

15:50 P 15 300m lk                                                     15:20                            15:30

15:50 T 15 kiekko                 14:20                             14:35                            14:50

16:05 P 14 300m lk                                                    15:35                            15:45

16:20 T 15 300m lk                                                    15:50                            16:00

16:35 T 14 300m lk                                                     16:05                            16:15

 

 

Ilmoittautuminen 2.8.2018 mennessä kilpailukalenterin kautta. Ilmoittautumismaksu tulee olla maksettuna, kun ilmoittautumisaika päättyy.

Ilmoittautumiset, mitkä saapuvat 24 tuntia ilmoittautumisajan umpeuduttua, tulee suorittaa kuusinkertainen ilmoittautumismaksu.

 

URHEILIJOIDEN RYHMÄJAOT:

 

T14 PITUUS

RYHMÄ1

Eerika Koivuniemi Kauhavan Wisa

Vilma Väliharju Tampereen Pyrintö

Ilona Saarikunnas Lahden Ahkera

Moona Mäkelä Hämeenlinnan Tarmo

Jenna Saarilahti Tampereen Pyrintö

Minea Fogelholm Espoon Tapiot

Alisa Tikkanen Espoon Tapiot

Milka Ukkonen Lahden Ahkera

Anni Nurminen Tampereen Pyrintö

Saimi Koskivainio Marttilan Murto

Ida Cardona Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Iida Pahtaja Pohjan Koitto

Elisa Alastalo Riihimäen Kisko

Helmi Lievonen Riihimäen Kisko

Celina Holmberg IF Åland

Sanni Lento Tampereen Pyrintö

Siiri Nyyssönen Savonlinnan Riento

Väkeväinen Petra Lappajärven Veikot

Sofia Määttä Eurajoen Veikot

 

RYHMÄ 2

Anniina Huura Tampereen Pyrintö

Olivia Asikainen Kaipolan Vire

Alicia Björkvik IK Falken

Laura Markuksela Kuivasjärven Aura

Iida Haajanen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Elli Huovinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Vilma Mikkola Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Hille Kankaanpää Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Mimmi Sihvonen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Eerika Heiskala Tampereen Pyrintö

Sara Niukkanen Pohjan Koitto

Sara Veijalainen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Nella Karjalainen Limingan Niittomiehet

Anna Helander Limingan Niittomiehet

Anna Nummikoski Espoon Tapiot

Lotta Mäkelä Tampereen Pyrintö

Emilia Jurvelin Nivalan Urheilijat

 

 

T15 PITUUS

RYHMÄ 1

Saga Vanninen Tampereen Pyrintö

Ilona Ruohola Turun Urheiluliitto

Aada Mikkilä Seinäjoen Seudun Urheilijat

Pinja Ruoho Lahden Ahkera

Veera Paasovaara Oulun Pyrintö

Piia Kalliomäki Äänekosken Urheilijat

Siiri Hihnala Oulun Pyrintö

Janna Siegfrids Vasa IS

Tessa Moisio Kaipolan Vire

Anna Pyykkö Oriveden Ponnistus

Sofia Ylinen Seinäjoen Seudun Urheilijat

Maria Jääskä Kaustisen Pohjan-Veikot

Meeri Elomaa Seinäjoen Seudun Urheilijat

Saana Takala Seinäjoen Seudun Urheilijat

Oona Kiljala Ylivieskan Kuula

Noora Hietala Hyvinkään seudun Urheilijat

Eveliina Lehtola Oulun Pyrintö

Saana Peura Tervolan Terävä

Lova Forsman IF Drott

 

RYHMÄ 2

Vera Karttunen Porin Yleisurheilu

Milla Uitti Imatran Urheilijat

Emma Tainio Paimion Urheilijat

Salla Pekkala Oulun Pyrintö

Nina Seppälä Porin Yleisurheilu

Emilia Voutilainen Helsingin Kisa-Veikot

Johanna Nieminen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Amina El Mrabt Espoon Tapiot

Riikka Savolainen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Iiris Alakärppä Lahden Ahkera

Aleksandra Viljanen Helsingin Kisa-Veikot

Liinu Karjala Porin Yleisurheilu

Kerttu Valtonen Espoon Tapiot

Fiinu Puustinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Ellen Brusila Turun Urheiluliitto

Alina Loikas Turun Urheiluliitto

Olivia Marttila Vantaan Salamat

Millamaria Haveri Vantaan Salamat

 

 

T15 KOLMILOIKKA

RYHMÄ 1

Saana Takala Seinäjoen Seudun Urheilijat

Ilona Ruohola Turun Urheiluliitto

Aino Koskela Riihimäen Kisko

Meeri Elomaa Seinäjoen Seudun Urheilijat

Aada Mikkilä Seinäjoen Seudun Urheilijat

Saana Peura Tervolan Terävä

Sofia Ylinen Seinäjoen Seudun Urheilijat

Heljä Halonen Mikkelin Kilpa-Veikot

Riikka Savolainen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Piia Kalliomäki Äänekosken Urheilijat

Maryana Ishanova Hämeenlinnan Tarmo

Nenna Helppolainen Pielaveden Sampo

Aino Koskimäki Keravan Urheilijat

Ella-Maria Multala Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Vera Karttunen Porin Yleisurheilu

Milla Uitti Imatran Urheilijat

Alisa Hollmen Tapanilan Erä

 

RYHMÄ 2

Oona Majoinen Joensuun Kataja

Emilia Voutilainen Helsingin Kisa-Veikot

Eevi Immonen Mikkelin Kilpa-Veikot

Sandra Johansson Borgå Akilles

Salla Pekkala Oulun Pyrintö

Nina Seppälä Porin Yleisurheilu

Aleksandra Viljanen Helsingin Kisa-Veikot

Krista Korhonen Helsingin Kisa-Veikot

Alina Loikas Turun Urheiluliitto

Heini Salonen Tampereen Pyrintö

Lilli Varila Jyväskylän Kenttäurheilijat

Heini Mäenpää Tampereen Pyrintö

Ines Mäki-Kuutti Turun Urheiluliitto

Sanni Tohmola Oulun Pyrintö

Helmi Saukkonen Helsingin Kisa-Veikot

Varpu-Sofia Heinonen Jyväskylän Kenttäurheilijat

 

T14 KOLMILOIKKA

RYHMÄ 1

Celina Holmberg IF Åland

Ida Cardona Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Riina Palonen Viitasaaren Viesti

Väkeväinen Petra Lappajärven Veikot

Sanni Lento Tampereen Pyrintö

Helmi Laine Savonlinnan Riento

Minttu Eskelinen Iisalmen Visa

Carolina Grönroos Laitilan Jyske

Noora Sihvonen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Alisa Seilonen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Mimosa Teerijoki Jyväskylän Kenttäurheilijat

Rosa Valkendorff Lappeenrannan Urheilu-Miehet

Oona Syyri Forssan Salama

Erin Kainulainen Savonlinnan Riento

Olivia Asikainen Kaipolan Vire

Saimi Koskivainio Marttilan Murto

Siiri Nyyssönen Savonlinnan Riento

Milja Mahlavuori Lappeenrannan Urheilu-Miehet

Anniina Vaittinen Espoon Tapiot

Jenna Saarilahti Tampereen Pyrintö

Alicia Björkvik IK Falken

 

RYHMÄ 2

Elli Huovinen Jyväskylän Kenttäurheilijat

Stina Pesonen Kuopion Reipas

Anniina Ahvenharju Hämeenlinnan Tarmo

Emmi Ronkainen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Alisa Laukkarinen Espoon Tapiot

Anna Helander Limingan Niittomiehet

Helmi Tarkiainen Tampereen Pyrintö

Eerika Heiskala Tampereen Pyrintö

Meri Sundström Oulun Pyrintö

Peppi Laurila Kuopion Reipas

Sonja Jääskeläinen Karstulan Kiva

Linnea Pikkarainen Pyhäselän Urheilijat

Sara Veijalainen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu

Lotta Mäkelä Tampereen Pyrintö

Daniela Fernandez Furu Turun Urheiluliitto

Sara Niukkanen Pohjan Koitto

Heta Luoto Tampereen Pyrintö

Aino Korhonen Oulun Pyrintö

Nella Karjalainen Limingan Niittomiehet

Jenina Luotonen Laitilan Jyske

Mimmi Sihvonen Jyväskylän Kenttäurheilijat